Hakkımızda

Ocak ayında başlattığımız ve beş ay boyunca devam eden Asım Gültekin Dergicilik Okulu eğitimlerimizin ardından gençlerimiz; “Su gibi geçti vakit, tutamadık…” dediler ve çabalarını dergimizin 68. sayfasında şöyle tanımladılar: “Her dergi, okuyucusu için fırından çıkmış ekmek kadar mühimdir zannımızca. Bizler bu fırında; her bir kelâmın, un taneleri kadar kıymetli olduğunu öğrendik ustalarımızdan. Elinizde tutuğunuz bu dergi, fırınımızdan çıkan ilk nimet.”

Toplamda 60 gencimiz, eğitim aldıkları ustalardan birinin; “Eğer bizim sözümüzü söyleyen yok diyorsanız, seferiniz mübarek olsun” öğüdünü kendilerine kılavuz yaptılar ve her biri emeğini esirgemeyerek Koyu Muhabbet dergimizin hayata merhaba demesine vesile oldular.

Bu gencecik dergiyi siz okurlar da elinize aldığınızda; “ne güzel gençler ne güzel bir sefer ne güzel bir dergi” demekten kendinizi alamayacak ve gelecekten ümitvar olacaksınız. Çünkü gaye güzel, öncü güzel (Merhum Asım Gültekin), yüksek hedef sahibi bilinçli gençlerimiz çok güzel…

Genç yaşta büyük bir heyecanla çıktıkları bu yolda aldıkları eğitimlerin hakkını vererek ve emanete sahip çıkarak böylesine usta bir esere imza atmaları ancak gururumuzu arttırır ve hedeflerimizi büyütür. Gençlerimizin bu kutlu ve zor serüvenini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Koyu Muhabbet’in, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin milli ve manevi duygular çerçevesinde yetişmesine katkıda bulunmasını temenni eder, siz değerli edebiyatseverlere zevkli okumalar dilerim.

M. Tevfik GÖKSU

Esenler Belediye Başkanı